cs en
«  všechny novinky
21. 1. 2011

Vyšlo nové CD kytaristy Petra Zemana

- Sedm kytar doprovází i politik ODS David Vodrážka

Ještě koncem roku stihla Arta vydat nové CD velmi aktivního českého kytaristy Petra Zemana. Deska s názvem Dog's Life obsahuje skladby významných kytaristů, kteří ovlivnili Zemanovu uměleckou dráhu, jmenovitě např. Kennyho Burrella, Jimiho Hendrixe nebo George Bensona. 

V portfoliu Arty album zapadá do pomyslné "fusionové" řady, kde již dříve vyšly např. debuty Rhythm Desperados, Hot Line nebo Agharta Gangu.

Páteř desky tvoří současná podoba Zemanova kvinteta ve složení Jan Hála na klávesy, Jirka Hála na flétnu a saxofon, Filip Spálený na baskytaru a Pavel Razím na bicí. Účinkuje tu ale i početná řada hostů: trumpetista Michal Gera, saxofonista Marek Buble, dále trombonista Jan Šatra nebo klávesista Milan Potoček.

 Ukázka skladby "Moon and Sand" z nového CD

 Ukázka skladby "Four on Six" z nového CD

 Ukázka skladby "Girl Talk" z nového CD

Mezi účinkujícími jsou i perkusista Petr Mikeš s basistou Martinem Kapusníkem, ještě donedávna rytmická sekce tria Martina Brunnera, a překvapivě také politik a bubeník David Vodrážka z pražské ODS.

Není od věci připomenout, že vzájemnou spojnicí je tu městská část Praha 13, kterou Vodrážka vede a kde je Zeman již léta jedním ze tří místostarostů. Ostatně právě v této části hlavního města Zeman již před časem založil významnou soukromou rockovou školu Come To Jam v Klubu Mlejn.

  

Sedm kytar na jedné desce

Zemanova nová deska je zajímavá i tím, že lídr kapely na ní střídá celkem sedm kytar, od Gibsonu L6 a Custom L5 Wes Montgomery přes modely Barney Kessel či Howard Roberts Fusion III až po Takamine EAN 60c, Ibanez LR10 Lee Ritenour nebo Vega Hollowbody.

Petr Zeman (1961) studoval u Karla Velebného a profesionálně hraje od 80. let. Živil se zčásti jako studiový hráč, zároveň ale vystupoval s Kontrabandem Milana Svobody, úzce spolupracoval třeba s Vojtěchem Eckertem nebo hrával v triu s Janou Koubkovou a Radkem Kramplem. Už od raných 90. let se věnuje také pedagogické praxi a založil třeba soukromou hudební školu Come To Jam. 

Jako lídr doposud natočil desku High Connection v duu s multiinstrumentalistou Janem Čambalem a později album Here and Now se starší podobou vlastního kvineta (vyšlo u Faust Records). Dnes je stálým členem Gera Bandu trumpetisty Michala Gery, vyjma Agharty pravidelně vystupuje také v Ungeltu a od ledna se svým novým Groove Bandem i v čerstvě otevřeném klubu Jazz Republic.

zdroj: vlastní

hledat
WorkShop 2013 ONEbit.cz webhosting

vložit
Aktuality
21. 11.

Hvězdou jarního galavečera Strun podzimu 2012 bude zpěvačka Dianne Reeves, kterou už festival přivítal vloni v rámci svého regulérního programu. Ve Smetanově síni Obecního domu vystoupí Reeves 14. března se svým projektem Strings Attached, kde figurují kytaristé Russell Malone a Romero Lubambo, zjistila ČJS.

16. 11.

Koncertní řada Jazz at Lincoln Centre, respektive s ní spjatý klub Dizzy's Coca-Cola, se otevře také v pěti dalších světových metropolích. Po otevření klubu v Kataru je možné, že by provozovatelé vybrali také Prahu, píší HN.

6. 11.

Ondřej Pivec a jeho trio CPR, které v sobotu vystoupilo v pražském Roxy na Strunách podzimu, chystá studiovou desku.

6. 11.

Bohemia Jazzfest 2012 se rozroste o tři dny a další dvě města, z jednotlivců by měl přijet třeba Pat Metheny, prozradil organizátor festivalu Rudy Linka.

2. 11.

Takhle se ČT s Vladimírem Kouřilem ohlédla za vystoupením Charlese Lloyda v Rudolfinu.

26. 10.

V Praze vystoupí pianista Uri Caine. Do hlavního města Caine přijede s basistou Johnem Hebertem a bubeníkem Benem Perowskym, zahrají v pražském Jazz Docku již 27. ledna 2012, zjistila ČJS.

26. 10.

Debutové album chystá zpěvačka Tereza Rajnincová se svoji kapelou Groove Inn, kde působí mimo jiné saxofonista Jakub Doležal, baskytarista Filip Spálený a jako host na CD třeba i Vít Pospíšil. Křest je naplánovaný na 30. listopadu v pražském Jazz Docku.

21. 10.

Eva Emingerová v rozhovoru pro Český rozhlas osvětlila vznik svého letošního "švédského" alba Prameny snů, které aranžoval kytarista Anders Johansson.

20. 10.

Výběr z tuzemských deníků: MF DNES otiskla recenzi Behind The Door od Lubomíra Dorůžky, Hospodářské noviny pozvánku na koncert Bobbyho Previtea, vystoupení Kurta Ellinga a rozhovor s Tonym Bennettem.

19. 10.

První jazzový obor na Slovensku otevřela soukromá akademie v Banské Štiavnici, vyučují tam Matúš Jakabčic, Robert Ragan nebo Klaudius Kováč.


Radio Proglas

czechjazz newsCzechJazzfestival