cs en
«  všechny novinky
21. 1. 2011

Vyšlo nové CD kytaristy Petra Zemana

- Sedm kytar doprovází i politik ODS David Vodrážka

Ještě koncem roku stihla Arta vydat nové CD velmi aktivního českého kytaristy Petra Zemana. Deska s názvem Dog's Life obsahuje skladby významných kytaristů, kteří ovlivnili Zemanovu uměleckou dráhu, jmenovitě např. Kennyho Burrella, Jimiho Hendrixe nebo George Bensona. 

V portfoliu Arty album zapadá do pomyslné "fusionové" řady, kde již dříve vyšly např. debuty Rhythm Desperados, Hot Line nebo Agharta Gangu.

Páteř desky tvoří současná podoba Zemanova kvinteta ve složení Jan Hála na klávesy, Jirka Hála na flétnu a saxofon, Filip Spálený na baskytaru a Pavel Razím na bicí. Účinkuje tu ale i početná řada hostů: trumpetista Michal Gera, saxofonista Marek Buble, dále trombonista Jan Šatra nebo klávesista Milan Potoček.

 Ukázka skladby "Moon and Sand" z nového CD

 Ukázka skladby "Four on Six" z nového CD

 Ukázka skladby "Girl Talk" z nového CD

Mezi účinkujícími jsou i perkusista Petr Mikeš s basistou Martinem Kapusníkem, ještě donedávna rytmická sekce tria Martina Brunnera, a překvapivě také politik a bubeník David Vodrážka z pražské ODS.

Není od věci připomenout, že vzájemnou spojnicí je tu městská část Praha 13, kterou Vodrážka vede a kde je Zeman již léta jedním ze tří místostarostů. Ostatně právě v této části hlavního města Zeman již před časem založil významnou soukromou rockovou školu Come To Jam v Klubu Mlejn.

  

Sedm kytar na jedné desce

Zemanova nová deska je zajímavá i tím, že lídr kapely na ní střídá celkem sedm kytar, od Gibsonu L6 a Custom L5 Wes Montgomery přes modely Barney Kessel či Howard Roberts Fusion III až po Takamine EAN 60c, Ibanez LR10 Lee Ritenour nebo Vega Hollowbody.

Petr Zeman (1961) studoval u Karla Velebného a profesionálně hraje od 80. let. Živil se zčásti jako studiový hráč, zároveň ale vystupoval s Kontrabandem Milana Svobody, úzce spolupracoval třeba s Vojtěchem Eckertem nebo hrával v triu s Janou Koubkovou a Radkem Kramplem. Už od raných 90. let se věnuje také pedagogické praxi a založil třeba soukromou hudební školu Come To Jam. 

Jako lídr doposud natočil desku High Connection v duu s multiinstrumentalistou Janem Čambalem a později album Here and Now se starší podobou vlastního kvineta (vyšlo u Faust Records). Dnes je stálým členem Gera Bandu trumpetisty Michala Gery, vyjma Agharty pravidelně vystupuje také v Ungeltu a od ledna se svým novým Groove Bandem i v čerstvě otevřeném klubu Jazz Republic.

zdroj: vlastní

hledat
ONEbit.cz webhosting

vložit

Radio Proglas

czechjazz newsCzechJazzfestival