cs en
«  všechny novinky
8. 7. 2011

Vyšlo narozeninové CD Františka Uhlíře

Uhlíř vydal záznam koncertu z Jazzu na Hradě

Multisonic na trh pustil nahrávku loňského koncertu kontrabasisty Františka Uhlíře, který své šedesáté narozeniny oslavil stylově s řadou hostů na Pražském hradě, kde ze všech interpretů vystupuje bezkonkurenčně nejčastěji.

Na desce nazvané jednoduše František Uhlíř 60 účinkují mexický pianista Mark Aanderud, britský trumpetista Eddie Severn, švýcarský tenorsaxofonista Pius Baumgartner, dále vibrafonista Wolfgang Lackerschmid a bubeník Wolfgang Haffner, oba původem z Německa. Z tuzemských muzikantů se vystoupení zúčastnili altsaxofonista Michal Wroblewski, kytarista Adam Tvrdý a trombonista Přemysl Tomšíček. 

Deska obsahuje osm původních skladeb plus dva standardy. "Jsou to skladby napsané pro tento koncert a upravené pro větší obsazení, své kompozice tu mají ale i Lackerschmid a Severn," řekl pro ČJS Uhlíř. Album bylo pokřtěno za účasti prezidenta Klause v červnu na Pražském hradě a je k dispozici v distribuční síti Multisonicu.

Připomeňme, že jde o druhou desku, kterou si Uhlíř nadělil k šedesátinám. Již vloni na podzim Multisonic vydal dvojalbum Bassaga a Bass Devotion, které představuje reedici LP z roku 1984 a zároveň zbrusu novou nahrávku členů Uhlířovy formace FUT.

zdroj: PR & vlastní

hledat
WorkShop 2013 ONEbit.cz webhosting

vložit




Aktuality
21. 11.

Hvězdou jarního galavečera Strun podzimu 2012 bude zpěvačka Dianne Reeves, kterou už festival přivítal vloni v rámci svého regulérního programu. Ve Smetanově síni Obecního domu vystoupí Reeves 14. března se svým projektem Strings Attached, kde figurují kytaristé Russell Malone a Romero Lubambo, zjistila ČJS.

16. 11.

Koncertní řada Jazz at Lincoln Centre, respektive s ní spjatý klub Dizzy's Coca-Cola, se otevře také v pěti dalších světových metropolích. Po otevření klubu v Kataru je možné, že by provozovatelé vybrali také Prahu, píší HN.

6. 11.

Ondřej Pivec a jeho trio CPR, které v sobotu vystoupilo v pražském Roxy na Strunách podzimu, chystá studiovou desku.

6. 11.

Bohemia Jazzfest 2012 se rozroste o tři dny a další dvě města, z jednotlivců by měl přijet třeba Pat Metheny, prozradil organizátor festivalu Rudy Linka.

2. 11.

Takhle se ČT s Vladimírem Kouřilem ohlédla za vystoupením Charlese Lloyda v Rudolfinu.

26. 10.

V Praze vystoupí pianista Uri Caine. Do hlavního města Caine přijede s basistou Johnem Hebertem a bubeníkem Benem Perowskym, zahrají v pražském Jazz Docku již 27. ledna 2012, zjistila ČJS.

26. 10.

Debutové album chystá zpěvačka Tereza Rajnincová se svoji kapelou Groove Inn, kde působí mimo jiné saxofonista Jakub Doležal, baskytarista Filip Spálený a jako host na CD třeba i Vít Pospíšil. Křest je naplánovaný na 30. listopadu v pražském Jazz Docku.

21. 10.

Eva Emingerová v rozhovoru pro Český rozhlas osvětlila vznik svého letošního "švédského" alba Prameny snů, které aranžoval kytarista Anders Johansson.

20. 10.

Výběr z tuzemských deníků: MF DNES otiskla recenzi Behind The Door od Lubomíra Dorůžky, Hospodářské noviny pozvánku na koncert Bobbyho Previtea, vystoupení Kurta Ellinga a rozhovor s Tonym Bennettem.

19. 10.

První jazzový obor na Slovensku otevřela soukromá akademie v Banské Štiavnici, vyučují tam Matúš Jakabčic, Robert Ragan nebo Klaudius Kováč.






Radio Proglas

czechjazz news



CzechJazzfestival