cs en
«  všechny novinky
8. 7. 2011

Vyšlo narozeninové CD Františka Uhlíře

Uhlíř vydal záznam koncertu z Jazzu na Hradě

Multisonic na trh pustil nahrávku loňského koncertu kontrabasisty Františka Uhlíře, který své šedesáté narozeniny oslavil stylově s řadou hostů na Pražském hradě, kde ze všech interpretů vystupuje bezkonkurenčně nejčastěji.

Na desce nazvané jednoduše František Uhlíř 60 účinkují mexický pianista Mark Aanderud, britský trumpetista Eddie Severn, švýcarský tenorsaxofonista Pius Baumgartner, dále vibrafonista Wolfgang Lackerschmid a bubeník Wolfgang Haffner, oba původem z Německa. Z tuzemských muzikantů se vystoupení zúčastnili altsaxofonista Michal Wroblewski, kytarista Adam Tvrdý a trombonista Přemysl Tomšíček. 

Deska obsahuje osm původních skladeb plus dva standardy. "Jsou to skladby napsané pro tento koncert a upravené pro větší obsazení, své kompozice tu mají ale i Lackerschmid a Severn," řekl pro ČJS Uhlíř. Album bylo pokřtěno za účasti prezidenta Klause v červnu na Pražském hradě a je k dispozici v distribuční síti Multisonicu.

Připomeňme, že jde o druhou desku, kterou si Uhlíř nadělil k šedesátinám. Již vloni na podzim Multisonic vydal dvojalbum Bassaga a Bass Devotion, které představuje reedici LP z roku 1984 a zároveň zbrusu novou nahrávku členů Uhlířovy formace FUT.

zdroj: PR & vlastní

hledat
ONEbit.cz webhosting

vložit

Radio Proglas

czechjazz newsCzechJazzfestival