cs en
«  všechny novinky
15. 2. 2010

Přijíždí Van Huffel a Henderson

- Kanadský saxofonista pokřtí své nové album

V úterý 16. února přijede do pražského Jazz Docku kanadský saxofonista Peter van Huffel, jehož mezinárodní kvartet čerstvě natočil album Like the Rusted Key na španělském labelu Fresh Sound Records (tj. značky, u které vydává další častý pražský host Mikkel Ploug a nově i David Dorůžka). 

Van Huffel začínal po boku např. Scotta DuBois v newyorských klubech a v poslední době zaujal především albem Hufflignon s belgickou zpěvačkou Sophie Tassignon nebo již starším freejazzovým rockovým triem Gorilla Mask s basistou Rolandem Fideziusem, ne náhodou dalším z dřívějších hostů Jazz Docku - více na oficiálních stránkách Petera van Huffela.

Neméně důležitý je ale i návrat bluesového kytaristy Scotta Hendersona, který do pražského Lucerna Music Baru přijede ve středu 17. února v rámci Agharta Jazzfestu. 

Hendersona proslavilo především působení ve fusionové kapele Tribal Tech, kterou někdejší kytarista Elektric Bandu Chicka Corey nebo Zawinul Syndicatu spoluzakládal společně s baskytaristou Gary Willisem. V roce 2002 se Henderson po fusionových odbočkách s Vital Tech Tones zase deskou Well To The Bone vrátil k rockově pojatému blues, ačkoliv jeho hra dodnes nepopírá vlivy Coltranea nebo Davise. 

Do Prahy přijede v doprovodu baskytaristy Johna Humphreyeho a bubeníka Alana Hertze - více na webu Scotta Hendersona.

zdroj: vlastní

hledat
ONEbit.cz webhosting

vložit

Radio Proglas

czechjazz newsCzechJazzfestival