cs en
«  všechny novinky
15. 2. 2010

Přijíždí Van Huffel a Henderson

- Kanadský saxofonista pokřtí své nové album

V úterý 16. února přijede do pražského Jazz Docku kanadský saxofonista Peter van Huffel, jehož mezinárodní kvartet čerstvě natočil album Like the Rusted Key na španělském labelu Fresh Sound Records (tj. značky, u které vydává další častý pražský host Mikkel Ploug a nově i David Dorůžka). 

Van Huffel začínal po boku např. Scotta DuBois v newyorských klubech a v poslední době zaujal především albem Hufflignon s belgickou zpěvačkou Sophie Tassignon nebo již starším freejazzovým rockovým triem Gorilla Mask s basistou Rolandem Fideziusem, ne náhodou dalším z dřívějších hostů Jazz Docku - více na oficiálních stránkách Petera van Huffela.

Neméně důležitý je ale i návrat bluesového kytaristy Scotta Hendersona, který do pražského Lucerna Music Baru přijede ve středu 17. února v rámci Agharta Jazzfestu. 

Hendersona proslavilo především působení ve fusionové kapele Tribal Tech, kterou někdejší kytarista Elektric Bandu Chicka Corey nebo Zawinul Syndicatu spoluzakládal společně s baskytaristou Gary Willisem. V roce 2002 se Henderson po fusionových odbočkách s Vital Tech Tones zase deskou Well To The Bone vrátil k rockově pojatému blues, ačkoliv jeho hra dodnes nepopírá vlivy Coltranea nebo Davise. 

Do Prahy přijede v doprovodu baskytaristy Johna Humphreyeho a bubeníka Alana Hertze - více na webu Scotta Hendersona.

zdroj: vlastní

hledat
WorkShop 2013 ONEbit.cz webhosting

vložit
Aktuality
21. 11.

Hvězdou jarního galavečera Strun podzimu 2012 bude zpěvačka Dianne Reeves, kterou už festival přivítal vloni v rámci svého regulérního programu. Ve Smetanově síni Obecního domu vystoupí Reeves 14. března se svým projektem Strings Attached, kde figurují kytaristé Russell Malone a Romero Lubambo, zjistila ČJS.

16. 11.

Koncertní řada Jazz at Lincoln Centre, respektive s ní spjatý klub Dizzy's Coca-Cola, se otevře také v pěti dalších světových metropolích. Po otevření klubu v Kataru je možné, že by provozovatelé vybrali také Prahu, píší HN.

6. 11.

Ondřej Pivec a jeho trio CPR, které v sobotu vystoupilo v pražském Roxy na Strunách podzimu, chystá studiovou desku.

6. 11.

Bohemia Jazzfest 2012 se rozroste o tři dny a další dvě města, z jednotlivců by měl přijet třeba Pat Metheny, prozradil organizátor festivalu Rudy Linka.

2. 11.

Takhle se ČT s Vladimírem Kouřilem ohlédla za vystoupením Charlese Lloyda v Rudolfinu.

26. 10.

V Praze vystoupí pianista Uri Caine. Do hlavního města Caine přijede s basistou Johnem Hebertem a bubeníkem Benem Perowskym, zahrají v pražském Jazz Docku již 27. ledna 2012, zjistila ČJS.

26. 10.

Debutové album chystá zpěvačka Tereza Rajnincová se svoji kapelou Groove Inn, kde působí mimo jiné saxofonista Jakub Doležal, baskytarista Filip Spálený a jako host na CD třeba i Vít Pospíšil. Křest je naplánovaný na 30. listopadu v pražském Jazz Docku.

21. 10.

Eva Emingerová v rozhovoru pro Český rozhlas osvětlila vznik svého letošního "švédského" alba Prameny snů, které aranžoval kytarista Anders Johansson.

20. 10.

Výběr z tuzemských deníků: MF DNES otiskla recenzi Behind The Door od Lubomíra Dorůžky, Hospodářské noviny pozvánku na koncert Bobbyho Previtea, vystoupení Kurta Ellinga a rozhovor s Tonym Bennettem.

19. 10.

První jazzový obor na Slovensku otevřela soukromá akademie v Banské Štiavnici, vyučují tam Matúš Jakabčic, Robert Ragan nebo Klaudius Kováč.


Radio Proglas

czechjazz newsCzechJazzfestival