cs en
«  všechny novinky
8. 12. 2010

V Praze se otevírá klub Jazz Republic

- Mezi prvními účinkujícími je i Lanugo

Ve středu 8. prosince se v Praze slavnostně otevře nový hudební klub Jazz Republic, nacházející se v podzemních prostorách bývalého obchodního domu Perla se vstupem z podchodu stanice metra Můstek B. Podle tiskové zprávy se vyjma jazzu hodlá soustředit také na R&B, funk, taneční a obecně komunikativní hudbu.

Jeho dramaturgem a zakladatelem je Jiří Londin, někdejší provozovatel Ungeltu a z poslední doby třeba dnes již neexistujícího turistického klubu Jazz & Blues v Saské ulici. Jak napovídá dnes zveřejněný program na měsíc prosinec, v klubu se zabydlí např. kapely Soil, Performing Tomatoes, Lanugo či Šavle meče.

Jazz Republic se nachází přímo na rohu ulic 28. října a Perlová a jeho otevření je spjato s letošním ročníkem výstavní akce designSupermarket, jejíž návštěvníci budou moci do Jazz Republic přijít za zlevněné vstupné 100 Kč. V první den hudebního provozu na pódiu vystoupí kapela Létající koberec, B.and multiinstrumentalisty Bharaty Rajnoška a po nich přijde na řadu okolo půl třetí hodinny ranní ještě taneční set DJ Navigatora.

Plakáty v kavárně

Akce s příhodným názvem Jazz Meets Design bude pokračovat další dny, kdy v klubu 9. prosince zahraje bluesový band Alice Springs s Jaromírem Helešicem a Jiřím Stivínem, o den později kapela Chamber Worcester a 11. prosince pak klub připadne pouze DJům s hraním na živé nástroje. Všechny koncerty začínají v 21hod, konkrétní ceny vstupného zatím na stránkách Jazz Republic nejdou k dohledání.

Hned v den otevření klubu se v prostorách Jazz Republic navíc koná vernisáž jubilejní výstavy hudebních plakátů InfoArt 1999-2010. Expozice byla sestavena např. z plakátů účinkujících v Divadle Archa, Muzeu populární hudby nebo pořadatelských společnosti 10:15, Livenation či sítě Ticketpro a obsahuje plakáty z prvního pražského koncertu Rolling Stones, vystoupení Depeche Mode, Stinga a dalších.

Samotný klub bude otevřen denně od 12hod do 2hod ráno jako obyčejná kavárna, která vyjma kuřáckých i nekuráckých zón poskytuje Wi-Fi internet a standardní výběr destlátů či rozlévaných moravských vín za velmi přijatelné ceny. Jak ale upozorňují oficiální webové stránky klubu, během koncertů se hosté musí obsloužit sami na baru. Čerstvě spuštěný web Jazz Republic také momentálně nabízí dvě volné vstupenky na vybraný koncert výměnou za to, že se přihlásíte do odběru jeho emailových novinek.

ČJS se provozovatele klubu pokusila oslovit s dotazy na jeho dlouhodobé dramaturgické záměry; bohužel neúspěšně. Stejně tak nelze na webových stránkách klubu či jeho profilu na Facebooku nalézt jedinou fotku ze samotného interiéru.

Jazz Republic je již čtvrtým klubem, který se v Praze za poslední dva roky otevřel, chronologicky po triumfálním zahájení provozu pražského Jazz Docku na jaře 2009, zprovoznění dnes již neexistujícího klubu Jazz & Blues v Saské ulici pod Karlovým mostem a naposledy otevření Jazz Timu v Krakovské ulici.

zdroj: PR, vlastní

hledat
ONEbit.cz webhosting

vložit

Radio Proglas

czechjazz newsCzechJazzfestival